• https://www.facebook.com/hatice.topcuersoy

Psikolog Dr. HATİCE TOPÇU ERSOY

HATİCE TOPÇU ERSOY

Hakkımızda

Uzman Psikolog Yrd.Doç.Dr. Hatice Topçu Ersoy

Yrd.Doç.Dr. Hatice Topçu Ersoy 1997-2002 yılları arasında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde eğitim aldı. Ege Üniversitesi’nde 2005 yılında Yüksek Lisans (Master) ve 2011’de de Doktora öğrenimini tamamladı. Psikoterapi ve aile terapisi alanında pekçok eğitim aldı. Sağlık Bakanlığından, Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesini aldı.

Çeşitli özel kuruluşlarda aile terapisi ve bireysel psikolojik danışmanlık alanında çalıştı. 2004-2010 yılları arasında TC. Sağlık Bakanlığı- İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesinde psikolog olarak görev yaptı. Sağlık kuruluşlarında kalite iç denetçiliği yaptı ve sağlık çalışanlarına etkili iletişim eğitimleri verdi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Birimi Sorumlusu ve Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimcisi olarak görev aldı. İzmir Adliyesi Denetimli Serbestlik Şubesinde Madde Bağımlılığı rehabilitasyon çalışmalarını yürüttü.

Dr. Hatice Topçu Ersoy, İZMİR ALSACAK'da kurucusu olduğu Psikoaktif Terapi Merkezi’nde bireysel terapi ve aile terapisi uygulamaktadır. Aynı zamanda Öğretim Üyesi olarak dersler vermektedir. Hacettepe Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi onaylı sertifika eğitimleri düzenlemiştir. Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programlarında koordinatör ve eğitimcilik görevini yürütmektedir.

Psikiyatri Psikoloji ve Aile Terapisi Derneği (PSİAD) Kurucu Başkanıdır. Türk Psikologlar Derneği üyesi, Hasta Hakları Derneği Kurucu üyesi ve IFTA (International Family Therapy Association - Uluslararası Aile Terapisi Derneği) üyesidir. Aile ve Çift Terapisi, Psikolojik Testler ve Oyun Terapisi alanında sertifika programları düzenlemekte ve eğitimcilik görevini yürütmektedir. Evlilik ve aile içi iletişim konularında seminerler vermektedir. Halen bireysel terapi, çift ve aile terapisi alanında çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.


Randevu ve İletişim Bilgileri


Hatice Topçu Ersoy için yazılan yorumlar

 

Psikolog Dr. Hatice Topçu Ersoy'dan Randevu almak için: